Zegary sterujące oświetleniem

Któregoś dnia mama z żalem stwierdziła, że nasza stara lampa przestała działać. Była bardzo stara i mieliśmy do niej sentyment. Chciałam zastąpić ją jakimś innym oświetleniem i zaczęłyśmy szukać jakiegoś godnego następcy. Wtedy zupełnie przypadkiem odkryłyśmy nowe rozwiązania, które mogły pomóc usprawnić nasz ogród.

Nowoczesny zegar sterujący

zegary sterującePomyślałyśmy, że jak już dokonywać zmian, to dużych i ułatwiających codzienne życie. Zainteresowały nas zegary sterujące za pomocą których można było dowolnie sterować oświetleniem zewnętrznym. Rozwiązanie to było niezwykle przydatne zwłaszcza, gdy nie można było samemu kontrolować świateł manualnie. Takie rozwiązanie przydawało się do włączania światła o zmierzchu i wyłączania przed wschodem słońca. Jednak wiadomo, że każdego dnia słońce wschodzi o innej godzinie. Wschód i zachód słońca różnią się w zależności od pory roku. Latem słońce wstaje i zachodzi później, zima wschodzi późno i zachodzi wcześniej. Zegar był tak dostosowany, że potrafił rozróżnić godziny wschodów i zachodów. Rola człowieka w jego obsłudze właściwie była bardzo niewielka. Dlatego cieszyło nas to bardzo, ponieważ obie z mamą pracowałyśmy długo i często bywałyśmy tak rozkojarzone, że zapominałyśmy o wszystkim. Dzięki takiemu zautomatyzowaniu w domu, nie musiałyśmy się martwić o takie sprawy jak włączanie i wyłączanie światła zewnętrznego. Udało nam się szybko opanować ustawienia zegara.

Po wprowadzeniu kilku zmian nie musiałyśmy już robić niczego więcej z oświetleniem. Podobała mi się jasność światła i możliwość ściemniania lampy, gdyby światło było zbyt rażące. Automatyka działała bezawaryjnie i nie narzekałam na żadne z ustawień. Wszystko było bardzo wygodne. Mogłyśmy cieszyć się światłem, które samoistnie się uruchamiało.