Zimowe zabiegi na twarz

Sezon jesienno-zimowy to idealny czas na to, by zająć się swoją twarzą. Niestety, jak wszyscy wiemy, lato nie jest zbyt dobrą porą roku dla naszej skóry czy włosów. Wysoka temperatura i promienienie UV uszkadzają komórki naszej skóry, którą potem trzeba regenerować. Dlatego późna jesień i zima to idealny moment na zabiegi na twarz, które odmłodzą ją i odżywią przed nadejściem wiosny.

Typy zimowych zabiegów na twarz

zabiegi na twarz jarocinJak już podkreślono wcześniej, nasza cera po upalnym lecie i wakacjach spędzonych głównie na zewnątrz domaga się ratunku. Najgorzej mają osoby ze skórą suchą, dla których dodatkowe przesuszenie nie jest zbyt dobre. By zapobiec trwałym uszkodzeniem komórek znajdujących się w naszej skórze, podczas lata używajmy kremów z wysokim filtrem, szczególnie podczas przebywania na plaży. Starajmy się również regularnie nawilżać i odżywiać twarz. Jednak niestety to prawdopodobnie nie wystarczy. Gdy lato się skończy, przydadzą nam się dodatkowe zabiegi na twarz wykonywane u kosmetyczki. Jeśli interesują nas takie zabiegi na twarz Jarocin to miasto, w którym znajdziemy wiele polecanych salonów kosmetycznych, które profesjonalnie zajmą się naszą cerą. A jakie zabiegi dobrze jest wykonywać po lecie? Przyda nam się delikatne złuszczanie naskórka, by pozbyć się ewentualnych przebarwień. Nie zaszkodzą również zabiegi regeneracyjne, takie jak sonoforeza, jonoforeza czy mezoterapia.

Oprócz konieczności zregenerowania twarzy po upalnym lecie, jest jeszcze jeden powód, dla którego zabiegi na twarz są tak popularne w sezonie jesienno-zimowym. Po prostu latem i późną wiosną niektórych zabiegów wykonywać nie możemy z uwagi na mocne słońce. Nie zaleca się między innymi kwasów, które wykonywane w okresie letnim, mogą pozostawić po sobie przebarwienia.