Znane złomowisko w Poznaniu

Każdego dnia dochodzi do setek wypadków na drogach w całym kraju. Część z nich jedynie groźnie wygląda, ale nie powodują znaczących szkód. Nie mniej jednak nie brakuje też takich, które kończą się kasacją pojazdu oraz odwiezieniem rannych do szpitala.

Ile można dostać za uszkodzone auto?

znany skup samochodów uszkodzonych w poznaniuNie każdy wypadek oznacza kasację pojazdu, ponieważ często kończy się na uszkodzonych drzwiach, masce, bagażniku czy rozbitych szybach. Jeżeli wartość naprawy nie będzie wyższa niż wartość rynkowa pojazdu, to przeważnie większość właścicieli oddaje je do warsztatu. Kiedy jednak naprawa obejmuje najdroższe części w samochodzie, który ma już więcej niż osiem – dziesięć lat, to lepiej go szybko sprzedać lub oddać na szrot. Sprzedaż wraku na części zajmuje przeważnie dużo czasu, a do tego trzeba umieć go rozebrać. W związku z czym pozostaje znany skup samochodów uszkodzonych w Poznaniu, gdzie przyjmowane są pojazdy dowolnych marek. Co prawda, bez względu na stan samochodu, nie dostanie się zbyt dużo za niego na każdym złomowisku, to jednak jest to lepsze rozwiązanie niż pozostawienie auta pod domem. Wysokość wypłaty za zezłomowany samochód zależy głównie od wagi, która powinna się zgadzać z tą, jaka jest wpisana w dowód rejestracyjny. Na szrotach samochody są rozbierane z elementów, które nadają się do sprzedaży, a reszta trafia do utylizacji. Z tego względu, na złomowisku kierowcy mogą także kupować używane części samochodowe, które nierzadko mają niższe ceny niż nowe w sklepach motoryzacyjnych.

Złomowiska znajdują się w każdym dużym mieście i umożliwiają klientom skorzystanie z opcji odbioru samochodu z posesji klienta. Oczywiście taka opcja wiąże się z nieco niższą kwotą wypłaty, ponieważ trzeba opłacić transport lawety, którą przyjedzie pracownik.