Zrobienie niespodzianki pięknymi szachami

 

Z racji tego, że niedługo mój dziadek ma urodziny, miałem niemały problem, aby wybrać dla niego odpowiedni prezent. Ciężko jest mi sprecyzować, co by mu się spodobało, ponieważ zawsze mówił, że już wszystko ma czego potrzebuje. Jednakże, pewnego dnia, wpadłem na świetny pomysł.

Zakup szachów jako prezent dla dziadka

szachy sklepKiedy zauważyłem, że wraz ze swoim kolegą siedzą przy kawie i grają w szachy, które jego kolega musiał przynieść, gdyż on sam ich nie posiada, pomyślałem, że świetnym pomysłem może okazać się zakup pięknych szachów. Nic mu o tym nie mówiłem ani nie pytałem, bo prawdopodobnie zacząłby mnie przekonywać, że ich nie potrzebuje, dlatego też po kryjomu zacząłem szukać jakiegoś pięknego zestawu. Przechadzając się po moim mieście, natrafiłem na sklep z różnymi rzeczami i na wystawie, moją uwagę przykuły przepiękne szachy Sklep był niewielki i bardzo się zdziwiłem, że coś tak pięknego może być w takim niepozornym sklepie. Wchodząc, zapytałem się o owe szachy, które były w stu procentach nowe. Były to szachy szklane, przepięknie ozdobione z minimalistyczną, szklaną szachownicą. Poprosiłem również o pudełko, które stało na jednym z regałów, abym miał jak je zapakować. Pudełko wyścieliłem miękkim obiciem i zapakowałem szachy do środka. Wręczając prezent dziadkowi, miał zdenerwowaną minę, ponieważ zawsze się krępuje gdy dostaje prezent, ale gdy go rozpakował, był bardzo zadowolony. Bardzo było mi miło, gdy zauważyłem szczery uśmiech na jego twarzy. Odkąd dostał ode mnie szachy, zawsze gra ze swoimi kolegami właśnie na nich.

Piękne szachy mogą być świetną opcją na prezent, ponieważ pełnią też funkcję dekoracyjną. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że ładne szachy nie służą tylko do grania, ale mogą wypełnić pokój swoim pięknem, dlatego też mogą idealnie nadawać się na specjalne okazje.